Name School Tackles
Trevor Taylor Locust Grove(3A) 227
Josh Redmond Victory Christian(3A) 210
Max Denny Kelley(5A) 209
Vance Wilson Locust Grove(3A) 205
Kyler Ferguson Woodward(4A) 195
Gray Gochenour OKC McGuinness(4A) 188
Cole Mckinney Spiro(3A) 182
Coleby Evans Union(6A) 181
Blake Sneed Kiefer(A) 180
Caleb Jones Summit Christian(A) 174
Blake Landon Edmond Deer Creek(5A) 174
Marshawn Mills Enid(6A) 172
Reese Davis Tahlequah(5A) 170
Rylee Simon Vian(2A) 169
Thor Burnside Oologah(4A) 167
Ty Stayton Choctaw(6A) 161
Cody Lewis Geary(B) 160
Quentin Nails McLain(4A) 158
Seth Glasscock Nowata(2A) 157
Hunter Harrison Catoosa(4A) 156
Hayden Hillenburg Metro Christian(3A) 156
Austin Edmondson Webster(4A) 152
Alex Workman Morris(2A) 151
Baron "Bear Hope Claremore(5A) 150
Blake Schneberger Minco(A) 150
Braxton Crews Boise City(C) 149
Abe Ortega Hennessey(2A) 148
KJ Lee Wagoner(4A) 147
Favian Castanon Watonga(2A) 146
Justin Perkins Broken Arrow(6A) 146
Ryan Tilley Seminole(3A) 146
Tyler Frailey Mannford(4A) 144
Austin Archey Poteau(4A) 143
Dion Hatten Frederick(2A) 143
Ethan Spurlock Mountain View-Gotebo(C) 143
Josh Arnold Collinsville(5A) 142
Dillon Hall Miami(4A) 142
Arron Burns Mounds(2A) 141
Walker Graves Adair(2A) 140
Derrick Briggs Choctaw(6A) 139
Matt Day Westmoore(6A) 139
Joel Barrera Frederick(2A) 138
T Grimes Pond Creek-Hunter(B) 138
John Keeth Edmond Deer Creek(5A) 138
Ryan Woolman Locust Grove(3A) 138
Marcus Baker Talihina(A) 137
Hunter collins Checotah(3A) 137
Aaron Knight Burns Flat-Dill City(A) 137
Jorge Rivera Beaver(A) 136
Cash Nuckolls Catoosa(4A) 135
Jay Penner Corn Bible(C) 135
Chalin Rogers Bluejacket(C) 135
Dustin Remer Locust Grove(3A) 134
Jalan Daniels Blanchard(3A) 133
Skyler Wood Nowata(2A) 132
Denver Beebe Westmoore(6A) 131
Beau Davis Guthrie(5A) 131
Hunter Olson Hilldale(3A) 131
James Eastin Adair(2A) 130
Logan Hillebrand Talihina(A) 130
Tyler Beasley Cordell(2A) 129
Keaton Donathan Checotah(3A) 129
Tyler Jenkins Morris(2A) 129
Josh Kinzer Owasso(6A) 129
Tyquae Russell Midwest City(6A) 128
Wyatt Speer Vinita(4A) 128
Ty Trowbridge Talihina(A) 128
Tim Schwoegler Lincoln Christian(3A) 127
Cameron Ford Miami(4A) 126
Justin Kothe Collinsville(5A) 126
Roman Rodriguez Wagoner(4A) 126
Luke Wehrli Victory Christian(3A) 126
Greg Benham Stilwell(4A) 125
Trevor Blassingame Guthrie(5A) 125
Jacob Burchette Fairland(A) 125
Dalton Meeks Seminole(3A) 125
Ty-Chris Beasley Muskogee(6A) 124
Colton Wright Tahlequah(5A) 124
Kutter Goodspeed Garber(B) 123
Blane Harvey Beggs(3A) 123
Carlos Aguilar Poteau(4A) 122
Colton Hamel Destiny Christian(Ind.) 122
Austin Madison Oologah(4A) 120
Robby Stephens McAlester(5A) 120
Jon Michael Terry Victory Christian(3A) 120
Boston Mimms Destiny Christian(Ind.) 119
Justin Sanders Hilldale(3A) 119
Danny Slagle Kelley(5A) 118
Traden Sokoloski Locust Grove(3A) 118
Taylor Wattenbarger Lawton(6A) 118
John Rodriguez Cleveland(4A) 117
Cory Rohde Locust Grove(3A) 117
TJ Schallner OKC Heritage Hall(3A) 117
Blake Wisdom Afton(A) 117
Abe Anderson Metro Christian(3A) 116
Luke Frankfurt Oklahoma Christian(2A) 116
Trenton Harmon Garber(B) 116
Baylor Jenkins Skiatook(5A) 116
Nathaniel Garner Edmond OCA(B) 115
Natianiel Garner Oklahoma Christian(2A) 115
Javy Renteria Hennessey(2A) 115
Trey Skiles Empire(A) 115
Darren Dell Cleveland(4A) 114
Cale Wilson Sallisaw(4A) 114
Dallas Biddle Destiny Christian(Ind.) 113
Cade Pfleider Alva(2A) 112
Jordan White Mountain View-Gotebo(C) 112
Christian Duffield Jay(4A) 111
Hagan Harrison Catoosa(4A) 111
Carlos Torres Hennessey(2A) 111
Chad Kester Nowata(2A) 110
Timmy Stimson Pryor(5A) 110
Tucker Trowbridge Talihina(A) 110
Bryce Wilson Pawhuska(2A) 110
Derrick Buggs Webster(4A) 109
Colby Canaday Garber(B) 109
Dakota Keith Davenport(B) 109
COLTON KING Union(6A) 109
Tanner Renken Burns Flat-Dill City(A) 109
Nathan Sosa Christian Heritage(2A) 109
Kyle Dyer Wetumka(B) 108
Spencer Farthing Lincoln Christian(3A) 108
Trevor Hubble Cushing(4A) 108
Ethan Smith Anadarko(4A) 108
Seth Bryant Keota(B) 107
Scott Courtney Edmond North(6A) 107
Parker Gaynor Sapulpa(6A) 107
Caleb Knight Checotah(3A) 107
Tanner Knox Seminole(3A) 107
CJ Miller Skiatook(5A) 107
Johnathan Remley Pocola(2A) 107
Calob Blevins Cave Springs(B) 106
Mark Campbell Adair(2A) 106
Eric Hambrick Yale(A) 106
Jordan Brailford Booker T. Washington(6A) 105
Hunter Brown Glenpool(4A) 105
Thomas Helvick Oologah(4A) 105
Casey Saied Bixby(6A) 105
Hunter Kelley Duncan(5A) 104
Cameron McIntire Locust Grove(3A) 104
Kagan Blackburn Marlow(3A) 103
SAMUEL BLANKENSHIP Union(6A) 103
Charlie Briggs Locust Grove(3A) 103
Levi Draper Collinsville(5A) 103
Maleek Greenlee Memorial(5A) 103
Chris Hamilton Plainview(3A) 103
Janzen Burd Owasso(6A) 102
Mahlik Hanna Lawton(6A) 102
Lane Hassenplug Berryhill(3A) 102
Bryan Mead Rejoice Christian(B) 102

Tulsa World, Tulsa, OK ©2014 BH Media Group Holdings, Inc.